Hlavní navigace

Zařazení časomíry

  • (neregistrovaný)

    24. 2. 2017 13:57

    Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenost- potřebujeme zařadit pořízení digitální časomíry nad 40.tisíc do majetku. Váháme nad zařazením do 1.odpisové skupiny - 26.51 nebo do 2.odpisové skupiny 26.52 Nemáte někdo zkušenost a neporadíte? Děkuji předem za reakce

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2017 14:59

      Ivkaa (neregistrovaný)

      Re: zařazení časomíry
      Toto jsem nikdy nezařazovala, ale zkuste se podívat do klasifikace, kde je to rozepsané podrobněji, jestli se tam někam dostanete:

      https://www.czso.cz/csu/czso/klasifikace-produkce-cz-cpa-platna-od-1-1-2015-

      Když jdu dál, tak podle kombinované nomenklatury by to patřilo do skupiny 9106 - Přístroje zaznamenávající čas a přístroje pro měření, zaznamenávání nebok jinému označování časových intervalů, s hodinovým nebo hodinkovým strojkem nebo se synchronním motorem (například kontrolní registrační hodiny, hodiny zaznamenávající datum a čas).

      No a podle převodníku pak do 26.52.24.

    • 24. 2. 2017 15:41

      ivaj (neregistrovaný)

      Re: zařazení časomíry
      Děkuji za odpověď, na tyto přístroje jsem se také dívala, jenom mě tam zaráží ten hodinový strojek - v našem případě jde o digitální časomíru.

    • 24. 2. 2017 15:55

      Ivkaa (neregistrovaný)

      Re: zařazení časomíry
      Nic lepšího jsem ale nenalezla. Navíc podle mne nemusí být splněny všechny body, je tam mezi tím čárka.

    • 24. 2. 2017 16:08

      ivaj (neregistrovaný)

      Re: zařazení časomíry
      Vypadá to tedy na odpisy v 2.skupině - 26.52, děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).