Hlavní navigace

KH řádek?

  • (neregistrovaný)

    23. 2. 2017 12:01

    dobrý den, došlá faktura za opravu automobilu, současně si servis sám vyřídil plnění od pojišťovny, nám přišel DD na doplatek DPH. Na Fa vyčíslena základna, daň a odečtená základna s textem plnění pojišťovnou. účtuji 511 zákl. 19 tis. DPH 4 tis., odečet základny 511 -19tis., výsledná částka 4 tis. SW mi to hodil do B3, protože doklad je do 10 tis., ale se základnou a DPH 19+4. Je to tak v pořádku? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2017 12:29

      Verča1 (neregistrovaný)

      Re: KH řádek?
      A kam to tedy dát? doklad je v sumární výši 4000, protože náhrada pojišťovnou není zdanitelná .... a nuluje pouze základnu. Já si to DPH samozřejmě nárokuji - nárok na něj mám, a povinnost ho uhradit servisu také. Jsem raději, když servisu platím já a pak si nárokuji na pojišťovně na svůj účet, ale bohužel servis na tom trval. Byla to dražší oprava, ais měl strach, ale nechápu proč, platila bych obratem a auto vyzvedla až po úhradě fa .... ale prostě řeč s nimi nebyla... co teď? účetní v servisu sehnat nedaří, abychom to měly stejně.

    • 23. 2. 2017 12:37

      Libuše Vlasta (neregistrovaný)

      Re: KH řádek?
      Představte si, že faktura je na celou částku a řádek se snížením - plnění placené pojišťovnou - je jiný doklad. Návrh na zápočet.

    • 23. 2. 2017 12:46

      Verča1 (neregistrovaný)

      Re: KH řádek?
      to si představit umím, když si to znárokuji na pojišťovně sama. Ale tohle mám na jednom dokladu, takže doklad je na 4 tis. .... stejně pitomé jako nákup stravenek - doklad na 202 tis. ale pro DPH základna nějakých 2200 a leze to do B2 ...
      v návodu k použití na FS to nějak pořád nevidím :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).