Tisk stránky

Diskuzní fórum

 

 

Nová zpráva Nová zpráva Seznam zpráv
  Re: Daňové zvýhodnění na dítě-druh  
     
  >>>>Pokud žijí ve společné domácnosti tak může co? Druh
>>>>uplatňovat DZV na dítě družky? Může, ale musí být
>>>>zapsán
>>>>v RL dítěte jako otec nebo dítě adoptovat nebo mu být
>>>>svěřeno do pěstounské péče.
>>>To už je v původním dotazu, že je uveden v RL.
>>§ 35c Daňové zvýhodnění pro poplatníky daně z příjmů
>>fyzických osob
>>odst1)Poplatník uvedený v § 2 má nárok na daňové
>>zvýhodnění na vyživované dítě žijící s ním v
>>domácnosti
>Pokud je to reakce na moji odpověď, pak radím číst v §
>35c dále až k bodu (6):
>"Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto
>zákona považuje dítě vlastní, osvojené, dítě v péči,
>která nahrazuje péči rodičů, dítě druhého z manželů a vnuk
>(vnučka), pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z
>nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit, ..."
>A taky pokyn D-6, kde je k tomuto bodu uvedeno:
>"Za dítě převzaté do péče nahrazující péči rodičů se
>považuje dítě osvojené, dítě, jež bylo převzato do této
>péče na základě rozhodnutí příslušného orgánu, dítě,
>jehož rodič zemřel, a dítě manžela, které mu bylo
>svěřeno do výchovy rozhodnutím
>soudu."
>Takže jen společná domácnost vskutku nestačí.
>Chce-li peníze od státu, musí být otcem dítěte, nebo
>se musí oženit ...

no ale vždyť tazatelka uvádí, že je uveden v RL-to znamená, že je otcem, a že žijí ve spol. domácnosti. Takže není co řešit, nárok má.
 
 
Autor zprávy: marka
Čas zápisu: 1.2.2013 7:26 z adresy 194.228.151.xxx
 
 
Váš e-mail:
 
spacer spacer spacer
Nahoru
Probíhá načítání...
Slovník pojmů
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:
Nová registrace Zapomenuté heslo
E-mail zpravodaj

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje, který Vás upozorní na novinky našeho serveru

Anketa - hlasovalo 2680 lidí

O co se nejvíce zajímáte na business center?

Právo a poradenství 16%
 
Zákony, vyhlášky a novely 20%
 
Daně a poplatky 17%
 
Účetnictví 17%
 
Novinky ze státního sektoru 15%
 
Glosář pojmů 15%
 
Výsledky anket
Vyhledávání v rejstřících
© 1998 - 2014 HAVIT, s.r.o.   |   2024  |    Svět modelek   |   ISSN 1213-7235   |   e-mail: business@center.cz